HÄNGE/BROSCH, guld och silver, 1800-talets slut, dekor av antik- resp. rosenslipade diamanter, totalt ca 2,00 ct, klockformation, avslutas med tre kläppar. Smycken & Ädelstenar - Broscher & Hängen - Auctionet
Silverfabriken skänker smycken till Jontefonden under “En middag för livet” - Silverfabriken Göteborg
Del 4 blomma armband i olika färger köpa smycken online, grossist smycken - 55.79 kr - Auktion Sverige
Del 4 halsband med naturliga stenar partihandel butiker smycken från tibet - 82.05 kr - Auktion Sverige
Drottning Marie-Antoinettes smycken såldes på auktion – droppformad pärla gick för 36 miljoner dollar – Samhälle – svenska.yle.fi
Metall smycken uppsättning av pärlstav halsband med matchande örhängen, kostym tillverkare smycken från tibet - 72.20 kr - Auktion Sverige
Silverhandeln på Internet. Antikt, Skandinaviskt 1900-tal, Matsilver och Smycken. SilverKontanten - Silverbestick matsilver Borgila, Georg Jensen, Wiwen Nilsson
Del 6 mode halsband med sten och metall hängen, partihandel kostym smycken - 223.17 kr - Auktion Sverige